Romania!

Ma bucur ca mai miscati. Ce înseamna litera W de lânga titlurile povestirilor mele?
 
ce inseamna la datorie?

(imi cer scuze, dar nu am mai vorbit nici scris romana pentru sase luni, parca am uitat mult)...
 
ce inseamna la datorie?

(imi cer scuze, dar nu am mai vorbit nici scris romana pentru sase luni, parca am uitat mult)...
On duty?

Expresie de provenienta militara, inseamna ca sunt la post, sa servesc, etc.

Sper ca ai intzeles, ca, de nu, o sa trebuiasca sa gasesc DEXul (dictionarul explicativ al limbii romane) in retea. :D
 
ah okay, acuma inteleg...

ah, am DEXul si acasa, dar toate cartile sunt inca in cutii... si cred ca o sa fie cateva luni pana cand am gasit toate...

ce mai faci? a mai fost ceva interesant aici la lit in ultima jumatate de an?
 
ah okay, acuma inteleg...

ah, am DEXul si acasa, dar toate cartile sunt inca in cutii... si cred ca o sa fie cateva luni pana cand am gasit toate...

ce mai faci? a mai fost ceva interesant aici la lit in ultima jumatate de an?
Depinde ce definesti ca fiind interesant.
Am cunoscut multa lume, am publicat o poveste, am infuriat niste crestini... Ca de obicei, in alte cuvinte. :D
 
ah okay, daca am timp o sa citesc povestia ta... deja am salvat-o pe computer...
 
dar ce a scris? acum vreau sa stiu... daca nu aflu, nu voi putea sa dorm astazi...
 
hm... ei bine, nu stiu... eu sunt aici dar nu sunt romanca. dar tu esti aici, nu-i asa? poate daca mai scri ceva aici el o sa intoarca?

ah, am uitat sa intreb - ce mai faci?
 
da... sa scriem mai mult aicea... eu n-am mai vorbit sau scris pe romaneste de mult, ar trebui sa scriu cel putin aicea...
 
Back
Top